Katka sa rozhodla začať s precvičovaním jogy pred 8 rokmi hlavne kvôli jej zdravotnému stavu a odporúčaniu lekárov. Prešla rôznymi fázami života až do uvedomenia si, že jej život spočíva v učení jogy a pomáhaní druhým.

Jogu študovala medzinárodne vo významných jogových študiách. Svoju cestu učenia začala v Európe vo Viedni. Tu začala s praktizovaním jogy, pred samotným odchodom do USA. Počas tejto doby sa pripravovala na profesionálny trening pod dohľadom zakladateľov prvého Bikram yoga štúdia Kathariny Wogrolly a Lilli Pock. Príprava na stáž trvala 6 mesiacov dennodenného cvičenia a zdokonalovania v každom smere (psychickom aj fyzickom). Počas tejto doby študovala základy fyzioterapie, jej histórie a jej aplikácie do svojho profesionálneho učenia.

Po absolvovaní prípravy v Európe si išla splniť svoj sen a učiť sa od tých najlepších. V Los Angeles (USA) pod vedením medzinárodne uznávaného jogového učiteľa Bikrama Choudhuryho (India) absolvovala 3 mesačnú stáž, ktorú ukončila diplomom a stala sa sposobilou učiť a mohla si tak naplniť svoj sen. Po absolvovaní tohto tréningu naďalej ostala pôsobiť v USA a naberala ďaľšie skúsenosti v Texase (Austin, USA).

Keďže vedela, že sa stále potrebuje zdokonalovať, tak sa rozhodla isť do Moskvy (Rusko), kde pôsobila ruská majsterka jogy a hlavná porotkyňa ruskej jogovej federacie Olga Shurigyna. Práve v Moskve si Katka zdokonalila svoje vzdelanie v oblasti pohybového aparátu vďaka špeciálne skomponovanej zostave pre zdravy chrbat (Hatha joga). V Moskve pôsobila v 3 rôznych medzinárodných jogových školách. Rusko bolo to miesto, vďaka ktorému sa dostala Katka k alternatívnej medicíne a jeho prepojenia s chrbticou. Spolupracovala s mnohými odborníkmi a pokračovala vo svojom štúdiu, kde sa učila pracovať s ľudským telom. Jej snahou bolo pochopiť ako telo funguje, aké sú dnešné probémy s chrbticou a ako sa dajú tieto problémy odstrániť vďaka cvičeniu jogy. Moskva bola tým miestom, kde vzniklo aj jej krédo: „Chrbtica je strom nášho zivota“.

Vďaka jej nekončiacej snahe posúvať sa ďalej a vytrvalému štúdiu vznikol koncept „Joga Zdravo“. Katka ho vytvorila v roku 2011, hneď po návrate domov na Slovensko s cieľom a víziou, že bude precvičovať a pomáhať tak ľudom. Zostava cvikov je vytvorená tak, aby pomáhala ľudom ktorí majú problémy s pohybovým aparátom ako aj iné emocionálne blokády v tele.

Začiatky boli na Slovensku pomerne náročné, vzhľadom na to, že neexistovali v Bratislave štúdiá, ktorých úroveň by sa približovala tým európskym. Jej prvé kroky viedli k fitness centrám, kde začala precvičovať svoju individuálnu zostavu cvikov a potvrdzovať si tak jej pozitívne účinky na svojich študentoch/klientoch. A ako bolo už aj vyššie spomenuté Katkine krédo, tak preto vznikol aj samotný názov konceptu „Zdravý chrbát“. Ktorý je jej vlastným konceptom, metodou výučby jogy. 

Po niekoľkých rokoch pôsobenia na Slovensku nabrala ďalšie skúsenosti a pracovala s rôznymi typmi ľudí a pomohla mnohým s ich disfunkciami pohybového aparátu. Medzi jej klientov patria aj rôzne známe slovenské osobnosti, ktoré si pochvaľujú jej prístup ako aj účinky cvičenia, ktoré sa prejavili na ich kvalite života.

Medzi služby, ktoré Katka poskytuje patria aj individuálne privátne hodiny, ktoré majú v obľube hlavne klienti, ktorí oceňujú individuálny prístup „one to one“ ako aj možnosť cvičiť v individuálnych termínoch podľa ich časových možností.

Kľúčovým momentom v Katkinom živote bolo otvorenie vlastného štúdia, kde každý z jej klientov nájde tú správnu cestu k zlepšeniu svojho zdravotného stavu ako aj pokoj v sebe samom.

Koncept „Zdravý chrbát“ je odpoveďou na aktuálne civilizačné zdravotné problémy a bolesti chrbtice. Medzi hlavne dôvody, ktoré sa podpisujú pod tieto problémy patria následovné:

  • sedavý spôsob života
  • nekonečné sedenie za počítačom
  • dlhé jazdy autom
  • nedostatok pohybu a telesnej aktivity

Vďaka precvičovaniu zostavy cvikov, ktoré Katka pre Vás pripravila sa postaráte o svoj chrbát a budete neustále pracovať na zlepšení držania svojho tela. Okrem toho sa Vám podarí odbúrať bolesti v oblasti krížov, lopatiek, ramien, krčnej chrbtice a posilníte malé svalstvo v oblasti vertebrálnych diskov a predídete ich opotrebeniu. Vďaka precvičovaniu tejto zostavy cvikov si vaše telo zvykne na vzpriamenú pozíciu a bude Vás nosiť pyšných a spokojných.


Kontakt

Námestie slobody 13, Bratislava
+421 944 100 680
info@jogazdravo.sk
www.ayurganesh.sk
AYUR GANESH